Życzenia dla....

 

No to wszystkiego najlepszego. Zdrówka, bo  wiadomo, szlachetne zdrowie nikt się nie dowie jako smakujesz aż się zepsujesz. No tak , gdy nie masz siły i świat niemiły. Znam.

Słucham dalej. Żeby dzieci przynosiły tylko radość, to i to żeby zdały, zaliczyły i niech im się szczęści, bo wtedy Tobie wiadomo,  też.

Życzę pieniędzy,  duuużo pieniędzy, niby nie dają szczęścia, ale wszyscy wiedzą, że to bzdura. Liczy się szmal i fura.  Rymuję sobie w odpowiedzi, ale cichutko, bo słucham.  No i niech w tej pracy i w tamtej. No  niech .

Acha, koleżanka myśli głośno. No i co jeszcze? Udanych wakacji!  Jedziecie gdzieś? Nie jedziemy, ale dziękuję  bardzo. A w ogóle, mówi inna koleżanka, to  najważniejsze jest cieszyć się każdą chwilą. Dzień jest słoneczny, ciesz się! Nic Cię nie boli. Przynajmniej tak na stałe. Ciesz się! Bardzo dziękuję. I się cieszę, że nie boli. Ale nie tak bardzo. Będę się cieszyć jak poboli

i przestanie. Bo tak, to skąd mam wiedzieć jak to jest? Pogody ducha i nawet gdyby coś nie tak, to się ciesz. Nie daj się. Coś Ty!  Za nic!  Solidne życzenia.

A gdyby tak na starym motorze z frędzlami przy rękawach przejechać Route 66. A kiedy indziej policzyć wszystkie gwiazdy, ułożyć  z nich horoskop który się spełni, tańczyć  do rana

i wygrać wycieczkę do opery w Sydney. Wejść na Machu Picchu i napisać tam najmądrzejszy esej świata. O potędze miłości. A można by też o miłości porozmawiać na spotkaniu Wszystkich Bliskich Ludzi.

Tych z daleka i tych z obok. Spotkanie mogłoby się odbyć  w Murowańcu. Byłam tam raz, po polskiej stronie Tatr. Dla nas wszystkie pokoje i wszystkie widoki.

I radość I nadzieja . I bliskość. Śmialibyśmy się i śpiewali.

Jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie przepięknie….

blogerzy blogosfera blogowanie blog w gazecie Boniecki Bóg cesarka na życzenie chleb choinka chłopak Ciocia Conchita Córka debata Depresja dieta Dla obcych dla siebie Dominika Wielowiejska Donald Dziecko dziennikarz dziewczyny gej Grodzka gwałt gwiazdka góry Imieniny ja kabaret Kamiński kandydat kocha lubi szanuje lekarze lewica ludzie macierzyństwo Mamusia Matka Polka matura media minister Misiu miłość Młoda mama Ona Orkiestra orzesz Ty ka mać pacjent państwo PiS piwo PO podróż podsumowanie Polityka Polska Lwów Prasa premier premiera prezes prezydent przychodnia przyrzeczenie Przystojny psychiatra Radio Radio prezes skarbówka Referendum reportaż Rosja sarna sejm seniorka seniorka kocham wnuk staroświecka sylwester syn słoneczni chłopcy słońce teatr Telewizja terapia tomograf trzep sobie TVP uczuleni Wałęsa wino więzienie wojewoda W sieci wybory wypadek zabawa zarobki zdrowie śmierć światełka święta

Ostatnie komentarze