Wybory z dużymi psami w małej klatce

Widziałam kiedyś dwa duże psy zamknięte w niewielkiej klatce. Słyszałam je, kiedy podjechałam pod niski płot, który ogradzał duże podwórko w maleńkiej wiosce. Gdy podeszłam bliżej nie zwróciły na mnie uwagi. Walczyły ze sobą. Przyśpieszyłam, byle szybciej zawiadomić gospodynię, że psy najwyraźniej pogryzły się między sobą. Że mogą sobie zrobić krzywdę.
-A żebyś wiedziała, że cały czas tak się gryzą. Jak za bardzo urwisy szaleją, to im nie daję żreć i na trochę przestają. W przyszłym tygodniu może gospodarz z sąsiedniej wsi jednego zabierze, ale jak się dowie, że taki wściekły, to nie wiem - mówi Janka.
Na nic tłumaczenia, że są coraz bardziej agresywne, bo mają klatkę, w której nawet nie mogą się obrócić, mają za mało jedzenia. Że bernardyn bardziej by się przydał pilnując obejścia niż trzymany na uwięzi, a sznaucer musi pobiegać. Że to nieludzkie.
Co nieludzkie? Ach, szkoda gadać.
I to pierwszy z powodów, dla których tak się cieszę się, że będą wybory! I jeszcze z powodu jednego psa z tej wsi trzymanego na tak krótkim łańcuchu, że jak stawiał krok w lewo to dobrze, a jak stawiać chciał w prawo, to już na dwóch tylnich nóżkach i w górę głowa, i przekręt, i dopiero w prawo. Cieszę się że będą niebawem wybory. Wszystko jedno jakie. Cieszę się z tych i z tych następnych!
Bo jak wybory to i ustawę może da się przepchnąć? W tym wypadku o prawach zwierząt.
- Powszechny obowiązek czipowania psów (błąkające się pod kołami samochodów wyleniałe pyski)
-Zakaz występów w cyrku dzikich zwierząt (zobacz Antosiu jak słoń pięknie się kłania, a te małpki w groszkowych krawatach, jak śmiesznie klepią się po pupie)
- Lepszy nadzór nad schroniskami (psy jedzą psy. Stoją w boksach zalanych wodą i w odchodach - to o sytuacji w największym schronisku w Polsce koło Żyrardowa).
- No i całkowity zakaz trzymania psów na łańcuchach.
I tu się zaczyna. Projekt ustawy gotowy był już w 2013 roku. NIK apelowała, przestrzegła, raportowała choćby o tym, że w schroniskach pada co czwarte zwierzę. Ale sprawa się rozmyła. Projekt nie trafił do prac w sejmie. Wiadomo, choć tylko nieoficjalnie, że projekt nie podobał się PSL, koalicjantowi, więc uważać trzeba było na koalicjanta. Żeby się nie zdenerwował i wtedy, kiedy będzie potrzebny, żeby nie głosował inaczej niż umowa koalicyjna nakazuje.
No, ale przed nami wybory! To zupełnie szczególna sytuacja. Wyższe racje. Stanu racje. Więc trzeba te wybory wygrać. Biedne zwierzęta w klatce, na łańcuchach, głodne, mogą okazać się sprzymierzeńcami PO w walce o dobre imię, co ja piszę, o dobre życie zwierząt! Wszystkich zwierząt. To porusza, przybliża, roztkliwia, daje nadzieje. To się nadaje dla dzieci . I dla ekologów. I wolontariuszy. I środowisk homo i niehomo. I organizacji pozarządowych. I tyle ludzi, tyle ochów, tyle głosów i kart dobrze zakreślonych. Do głosowania kart.
Jak się nie cieszyć z wyborów? Wszak cel uświęca środki! A PO pokaże, jak bardzo w swoim zajadłym humanitaryzmie różni się od koalicjanta, któremu nie straszne łańcuchów szczękanie. I wprowadzi ustawę pod obrady i przeprowadzi ja do szczęśliwego końca.
Bo dziś wybory w Polsce to targ piarowców, czas wykalkulowanych posunięć, skrupulatnie  zaplanowanych zwrotów. To wielkie gówno. Ale czasem rodzi się z tego dobra ustawa!

Zakładki: 

Komentarze

Nie jestem pewien, czy optymizm autorki jest uzasadniony. PO tyle rzeczy już obiecywała i zawsze znalazła powód, żeby się wycofać zgodnie z filozofią ciepłej wody w kranie. Owszem, coś zaproponują, nawet coś słusznego. Potem jednak przetoczy się dyskusja, minie trochę czasu, odbędą się wybory i trzeba będzie klecić koalicję. Prawdopodobnie znów z PSL. I co wtedy?

Optymizm jest pozytywny. Nie ma go we mnie. Mam tylko nadzieję, ze z powodu politycznego cwaniactwa to czy tamto uda sie załatwić jeszcze przed wyborami. Na przyklad ustawę która chronić będzie choć troszkę młodszych braci przed nami. Dziękuje i pozdrawiam

asertywność czas nieokreślony Depresja Durczok dziennikarze europarlament expośe Ida kandydaci konkurs Kopacz lekarze lewica Lubawski marszałek prezydent wybory media Ogórek papierosy Platforma PO pornografia poseł posłanka prawo prezydent prezydent Lubawski kandydaci prezydent wybory PSL psychoza Putin płuca radio Rosja sejm starosta tabletki terapia Thatcher ubodzy Ukraina umowa.praca upartyjnienie wojna wybory zarobki Żakowski

Ostatnie komentarze