Stacja TVN zachowała sie haniebnie!

Wczorajsza decyzja TVN w sprawie Kamila Durczoka nie jest zaskoczeniem i nie jest też triumfem nowoczesnych standardów, „których inni powinni uczyć się od stacji TVN” wbrew temu, co  pisze znany felietonista i publicysta Jacek Żakowski.
Jackowi Żakowskiemu w ogóle coś ostatnio porobiło się z odbiorem świata, bo jego konkluzje stanowiące podsumowania wydarzeń czasem mogą  zdumiewać!
Niedawno ogłosił na łamach, że zmarnowaliśmy film „Ida”. Że film został dobrze odebrany  w Ameryce. I tylko tam i na Zachodzie jeszcze ludzie zrozumieli , że to film o „fundamentalnym dramacie egzystencji”. Żakowski go nie widział aż do czasu, kiedy Amerykanie nominowali go do Oskara.  Polacy nie poszli na „Idę” do kin, bo jak pisze:  „my zostaliśmy na poziomie tego, co można zobaczyć i czego można dotknąć, a zwłaszcza - czym można walnąć kogoś albo dostać w głowę".
Jacek Żakowski nie widział „Idy” mimo, że w 2013 roku dostała Złote Lwy na festiwalu w Gdyni. Nagrodę otrzymali też autorzy zdjęć do tego filmu, producenci i aktorka Agata Kulesza .
Moje przyjaciółki, nikomu nieznane fanki kina, na wszystkich znajomych wymusiły wtedy pójście do kina. Znajomi polecali kolejnym znajomym. Na imieninach mówiło się o „Idzie”. Czy lepsza, czy gorsza od „Papuszy”, bo oba nas zachwyciły. Red. Żakowski tymczasem, aż do oscarowej nominacji  nie znał filmu, nic o nim nie wiedział i   teraz wylewa na nas pomyje, że to dlatego, że nic, a nic się nie znamy i zmarnowaliśmy film „Ida”.
Teraz Jacek Żakowski pisze o wysokich standardach TVN. Relatywizując pojęcie odpowiedzialności kierownictwa stacji za całą sytuację, koniunkturalnie wychwala sposób jaki TVN wymyśliło, aby sprawę Durczoka zakończyć!
Nie dajmy się zmylić. Stacja TVN zachowała się haniebnie! Długo tolerowała faceta, który wykorzystywał swoje stanowisko. Wiedzieli  o tym. Co z nich byliby za szefowie, gdyby nie wiedzieli? Tak jak o tym, jak bardzo potrafi być chamski. Chamstwo Durczoka wyszło, gdy przeklinając poniżał jakiegoś technicznego pracownika za brudny stół w studiu telewizyjnym. Brudny stół raczej nie powinien się zdarzyć, ale z tego się nie strzela i tego się tak nie załatwia!
Każdy kto przez chwilę chociaż był szefem wie, że chcąc wyegzekwować  oczekiwane  zachowania podwładnych, trzeba wyeliminować ze swojego zachowania  brutalne zwracanie uwagi  krzykiem, agresją czy poniżaniem na oczach innych.
TVN z wydarzenia zrobiło cnotę. Wyszło, że Durczok tak wybuchł w trosce i z szacunku do widza, który mógł zauważyć ten brudny stół. Potem o tym wszyscy mówili, cytowali, oglądali. TVN i Durczok odmieniano przez wszystkie przypadki!
I o to chodziło! Nie wykluczam, że od samego początku o to chodziło, jeszcze zanim się wydarzyło.
TVN zachowało się haniebnie! Powołało komisję, a powinno zawiadomić prokuraturę. To jest zamiatanie pod dywan problemu a nie wyznaczanie standardów. Wstyd dla całego środowiska dziennikarskiego tej stacji, która wybrała zmowę milczenia, gdy Durczok figlował, a wybranki rzygały ze strachu!

 

Komentarze

Pełna zgoda co do oceny obu panów. Ktoś, nie pamiętam kto, zauważył, że pana Durczoka zgubiła pycha. Pewnie trzeba do tego dodać poczucie bezkarności i tolerowanie jego nagannego zachowania ze strony szefostwa TVN. A co do redaktora Żakowskiego, na szczęście nie jest autorytetem dla wszystkich!
Jak zawsze pozdrowienia dla autorki.

Jak zawsze pozdrowienia i podziękowania. Szkoda, że Żakowski nie moze zostac takim głosem sumienia dla wielu. Miał szanse moim zdaniem, ale uganianie sie po studiach dla popularnosci, a nie sprawy spowodowało , ze się rozmydlił, spowszechniała, pogubił wektory. Pozdrawiam

Żakowski zgorzkniał. Z jakichś powodów wydaje mu się, że wszystko już wie. Jak dziecko w wieku 5 lat. Co do K. Durczoka - szkoda, że zmarnował daną mu przez życie szansę. Od kulku lat widać było po sposobie prowadzenia programów, że coraz bardziej hardzieje. C'est la vie.

Zgadzam się  z każdym słowem. Dodam tylko, że bardzo żal że tak z tymi Panami sie dzieje! Pozdrawiam serdecznie.

asertywność czas nieokreślony Depresja Durczok dziennikarze europarlament expośe Ida kandydaci konkurs Kopacz lekarze lewica Lubawski marszałek prezydent wybory media Ogórek papierosy Platforma PO pornografia poseł posłanka prawo prezydent prezydent Lubawski kandydaci prezydent wybory PSL psychoza Putin płuca radio Rosja sejm starosta tabletki terapia Thatcher ubodzy Ukraina umowa.praca upartyjnienie wojna wybory zarobki Żakowski

Ostatnie komentarze