wybory

Poseł Krzysztof Lipiec z Prawa i Sprawiedliwości jadąc samochodem przekroczył o 45 km dozwoloną prędkość, nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zwiał. Policja ruszyła  w pościg  i poseł chciał nie chciał, zjechał na pobocze. Podróżował z dwoma innymi parlamentarzystami, którzy oznajmili, że spali i nic nie wiedzą, bo nic nie widzieli.
W dobrych dla mnie dziennikarskich czasach, podczas debatach politycznych poseł Lipiec wiele razy podkreślał, że immunitet nie może chronić nikogo kto łamie prawo, mówił o sprawiedliwości i odpowiedzialności. To jednak stare dzieje, mógł zapomnieć.

Zakładki: 
Marzena Sobala

Widziałam kiedyś dwa duże psy zamknięte w niewielkiej klatce. Słyszałam je, kiedy podjechałam pod niski płot, który ogradzał duże podwórko w maleńkiej wiosce. Gdy podeszłam bliżej nie zwróciły na mnie uwagi. Walczyły ze sobą. Przyśpieszyłam, byle szybciej zawiadomić gospodynię, że psy najwyraźniej pogryzły się między sobą. Że mogą sobie zrobić krzywdę.
-A żebyś wiedziała, że cały czas tak się gryzą. Jak za bardzo urwisy szaleją, to im nie daję żreć i na trochę przestają. W przyszłym tygodniu może gospodarz z sąsiedniej wsi jednego zabierze, ale jak się dowie, że taki wściekły, to nie wiem - mówi Janka.
 

Zakładki: 
Marzena Sobala

Jedną z przyczyn unieważnienia  wyborów ma być ilość głosów nieważnych oddanych w głosowaniu  16 listopada. Nieważne głosy według  klasy politycznej, socjologów i dziennikarzy wynikają z  tego, że społeczeństwo było bezradne wobec kartek które leżały przed nimi na stole w lokalu wyborczym. I z tego jeszcze, ze choć społeczeństwo na ogół  umie pisać i czytać, miało czas na zastanowienie i parawan na intymność, to nie poradziło sobie, oddawało nieważne glosy, mimo iż poszło do wyborów  z mocnym postanowieniem,  że zagłosuje na konkretnych polityków, przepraszam samorządowców.
Z tej opinii wynika , że klasa polityczna, socjolodzy i ta garstka dziennikarzy którzy uprawiają trudny gatunek komentowania czy publicystyki, oderwana jest  całkowicie od rzeczywistości.
Byli tacy oczywiście którzy nie poradzili sobie z kartami wyborczymi, tak jak są tacy którzy nie czytają ze zrozumieniem. Ale na Boga!

Zakładki: 
Marzena Sobala

.
Po niemrawej kampanii mamy niemrawe liczenie głosów. Do tego stopnia, że partyjni analitycy mylą komunikaty PKW z memami internautów i to z czego śmieją się Ci ostatni, Ci pierwsi biorą za poważną informację.
-Słyszała Pani, PKW  przedłuża kadencje o 4 lata, bo za długo już trwa liczenie głosów. Zastanawiam się, czy to jest możliwe?
-Nie wiem proszę Pani, nie wiem, może?
Wszyscy czekają tyle, że jedni bardzo zadowoleni, inni rozczarowani a jeszcze inni udający, że nie są rozczarowani i że nic się nie stało, Polacy nic się nie stało.
Ale rzeczywiście za dużo to się nie stało. Pracownie sondażowe się tylko pomyliły. Jeszcze nie tak dawno dawały przewagę czteropunktową PO nad PiS, a wyszło odwrotnie.

Zakładki: 
Marzena Sobala

Wybory do Europarlamentu
Nie wierzę w społeczeństwo obywatelskie. Jeszcze nie teraz. Nie w kraju w którym na początku dekady wskaźnik zróżnicowania  materialnego społeczeństwa, był ponad dwa razy większy niż w Szwecji i Dani, większy niż w Czechach i na Węgrzech. I ma tendencję wzrostową. Nie w kraju,  w którym 10% najwyżej  zarabiających obywateli, ma płace o 794% wyższe od najniżej zarabiających. Nie w kraju w którym nastąpiła tak  znacząca polaryzacja w sferze usług zdrowotnych czy szkolnictwa. Inaczej mówiąc gdzie kolejki do specjalisty  tworzą tylko ubodzy, bo bogaci zapisują się na dogodny termin w gabinetach prywatnych. W kraju gdzie ogłoszono wielki sukces edukacyjny, bo w testach PISA pniemy się do góry, tylko że 26 % dzieci  po zakończeniu gimnazjum, nie zna w ogóle angielskiego, a  znajomość zerową z niemieckiego wykazuje 44% gimnazjalistów. Gdzie osiągający świetne wyniki uczniowie biegają z korepetycji na korepetycje.
To rodzi frustracje.

Marzena Sobala
asertywność czas nieokreślony Depresja Durczok dziennikarze europarlament expośe Ida kandydaci konkurs Kopacz lekarze lewica Lubawski marszałek prezydent wybory media Ogórek papierosy Platforma PO pornografia poseł posłanka prawo prezydent prezydent Lubawski kandydaci prezydent wybory PSL psychoza Putin płuca radio Rosja sejm starosta tabletki terapia Thatcher ubodzy Ukraina umowa.praca upartyjnienie wojna wybory zarobki Żakowski

Ostatnie komentarze