Stary zegar

Już dobrze jest. Niezupełnie, ale mogło być całkiem już do niczego. I po wszystkim. Więc jest dobrze . Mogę patrzeć jak się uśmiecha i złościć jak stoi na środku kuchni. Zawsze tam gdzie nie trzeba, gdzie ja właśnie idę, bo sól, bo łyżeczka. Tak, właśnie teraz potrzebna jest mi łyżeczka. Mówię: jedz bo trzeba dużo jeść. Zdrowego, zielonego i czerwonego.

Dobre jest? Dobre. Smakuje? Smakuje. Co tak odpowiadasz jak echo? Co tak odpowiadasz i śmieje się. Co ty myślisz, że jestem głupia?

Ja myślę, że nie jest . Bo skąd, przecież nigdy nie była. Śniło mi się że umarła i do rana nie zmrużyłam oczu. Boję się. Nie lubię nagłych telefonów. Została tylko ONA. A było nas tyle , tylu. Jest we mnie strach. Wewnątrz i na zewnątrz. I oczekiwanie. Nieoczekiwane. Takie pomimo wszystko. Choć zaklinam się: będzie dobrze, ciesz się. Widzisz jak stoi w tej kuchni i będziemy nawet lepić razem pierogi? No to się ciesz! No to się cieszę przecież. Naprawdę.

Cieszę się w mojej głowie. I w niej się martwię. W mojej głowie sterta wspomnień, sprawy do załatwienia i sterta ciuchów do prasowania. Nudna praca w moje głowie i plany. Niezrealizowane. Weź się już otrząśnij. No, weź się. Biorę się, ale się boję. Przecież słyszę jak tyka. Tyk, tyk. Jak sylabizuje słowa. Bo mój zegar stary jest. Stary i mądry. Więc umie mówić. Tyka prawie od 100 lat przecież. Tykał dla prababci którą podobno tak wszyscy kochali i dziadka co umarł jak miał chrystusowy wiek i babci, młodej wdowy z czwórką głodnych dzieci

i dla wujka co murował Warszawę po wojnie, tykał.

Tykał i żegnał. Po kolei.

blogerzy blogosfera blogowanie blog w gazecie Boniecki Bóg cesarka na życzenie chleb choinka chłopak Ciocia Conchita Córka debata Depresja dieta Dla obcych dla siebie Dominika Wielowiejska Donald Dziecko dziennikarz dziewczyny gej Grodzka gwałt gwiazdka góry Imieniny ja kabaret Kamiński kandydat kocha lubi szanuje lekarze lewica ludzie macierzyństwo Mamusia Matka Polka matura media minister Misiu miłość Młoda mama Ona Orkiestra orzesz Ty ka mać pacjent państwo PiS piwo PO podróż podsumowanie Polityka Polska Lwów Prasa premier premiera prezes prezydent przychodnia przyrzeczenie Przystojny psychiatra Radio Radio prezes skarbówka Referendum reportaż Rosja sarna sejm seniorka seniorka kocham wnuk staroświecka sylwester syn słoneczni chłopcy słońce teatr Telewizja terapia tomograf trzep sobie TVP uczuleni Wałęsa wino więzienie wojewoda W sieci wybory wypadek zabawa zarobki zdrowie śmierć światełka święta

Ostatnie komentarze