Sarna na Wielkanoc

Święta bo sprzątanie, święta bo szybują ceny, święta bo się zażółciło, zazieleniło. Zażółciło na wystawach sklepowych z a zazieleniło w naszych głowach, bo wiosna, bo pąki, bo ciepło, bo słońce. Sprzątamy, pierzemy, suszymy, gotujemy.  Bo przyjadą do nas, a nawet jak przywiozą to trzeba mieć . Jak jedziemy, to też. Mimo wszystko. Leje dzisiaj, lać będzie i w święta. Ale co tam. 

Więc zakupujemy, będziemy faszerować, skręcać, mielić. Krowy, świnie, kaczki i inne ptactwo do rzeźni, bo my będziemy delektować się pasztecikiem z żurawinką. A wiadomo, z wielumięs będzie najlepszy.

I serniczek z sera od mleka z krówek co ciągle zapładniane, nie zdążą nawet nakarmić swojego cielaka, bo ten na cielęcinkę ciągnięty przez człowieka, a krowa musi dać nowe mleko na nasze stoły, więc zapłodnić trzeba raz, dwa , trzy, żeby była mleczna. Żeby ruskie z serkiem, żeby mleczko do kawy, jogurcik do cacyków. Wątróbka najlepsza z indyka, a pieczony indyk jeszcze lepszy, taki amerykański.

Dobrze, jak jest dziczyzna na stole. Czy teraz sezon na łowy to nie sprawdzałam, bo mamy ministra co nie lubi lasu, ekologii i przyrody, ale lubi myśliwych i co samo się przez się rozumie, lubi strzelanie, więc myślę, że kto chce strzelać, niczego niech się nie boi, władza czuwa nad jego bezpieczeństwem. Tylko niech strzela celnie! Bo taka sarna gotowa z bebechami na zewnątrz biec nie wiadomo jak jeszcze długo i skryć się za drzewem na przykład i łowy zepsute, stół wielkanocny niepełny.

Choć nie, gdzie ta bidula znajdzie drzewo? O tym minister też pomyślał.

Smacznego!

blogerzy blogosfera blogowanie blog w gazecie Boniecki Bóg cesarka na życzenie chleb choinka chłopak Ciocia Conchita Córka debata Depresja dieta Dla obcych dla siebie Dominika Wielowiejska Donald Dziecko dziennikarz dziewczyny gej Grodzka gwałt gwiazdka góry Imieniny ja kabaret Kamiński kandydat kocha lubi szanuje lekarze lewica ludzie macierzyństwo Mamusia Matka Polka matura media minister Misiu miłość Młoda mama Ona Orkiestra orzesz Ty ka mać pacjent państwo PiS piwo PO podróż podsumowanie Polityka Polska Lwów Prasa premier premiera prezes prezydent przychodnia przyrzeczenie Przystojny psychiatra Radio Radio prezes skarbówka Referendum reportaż Rosja sarna sejm seniorka seniorka kocham wnuk staroświecka sylwester syn słoneczni chłopcy słońce teatr Telewizja terapia tomograf trzep sobie TVP uczuleni Wałęsa wino więzienie wojewoda W sieci wybory wypadek zabawa zarobki zdrowie śmierć światełka święta

Ostatnie komentarze