Anarchia górą!

Anarchistyczna prawica w osobie Janusza Korwina Mikke zwyciężyła w naszym kraju w dzisiejszych wyborach do Europarlamentu. Dlaczego młodzi Polacy poszli za Korwinem Mikke? Bo oplatal głupoty. Właśnie dlatego. Mój znajomy który dzisiaj obchodzi 19-te urodziny powiedział, że gość jest taki zabawny, śmieszny i to podoba się młodym.  Jego rodzinno-wyborczy sukces jest także odzwierciedleniem frustracji i znużenia polskiego społeczeństwa. Ale także niedojrzałości politycznej społeczeństwa. Choć społeczeństwo wcale  nie musi być dojrzałe i wyrobione politycznie. Ma prawo wybierać na wyczucie, z własnego punktu widzenia i siedzenia. A siedzenie nie jest komfortowe, perspektywa, gdy już polscy wyborcy rzucają okiem w przyszłość, całkiem niewesoła. To rozczarowanie politykami, upartyjnieniem państwa, brakiem jasnych reguł między polityką i biznesem, niesprawiedliwym podziałem dóbr, pogłębiającymi się nierównościami społecznymi. Niskiego wyniku frekwencyjnego niech wstydzą się politycy, którzy nie umieją rozmawiać na argumenty, rządzący, którzy nie potrafią zapalić do działania, nie potrafią pokazać perspektyw. Niech wstydzą się politycy którzy mierzyli sobie przyrodzenie na zakrapianej imprezie, pijani europarlamentarzyści na lotnisku, albo parlamentarzyści  szarpiący się przy klubach z policjantami. Niech wstydzą się politycy którzy tak zbrutalizowali politykę.
Mamy dramatyczną frekwencję, nijako mającą się do odsetka Polaków, którzy są zwolennikami Unii Europejskiej.
Zawiedzeni wyborcy zawiedli, bo zostali w domu po tym, jak poparzyli na wybory z własnego, niewesołego punktu widzenia.

Komentarze

Ja w tym roku pracowałam w obowodowej kosmisji wyborczej, w swoim osiedlowym okręgu, mogłam zagłosować, bo i tak byłam w pracy, że tak powiem, byłam na liście, miałam kartę do głosowania pod ręką... Nie zagłosowałam, bo nie ufam żadnej z tych partii, żadna z nich nie wzięła udziału w wyoborach dla mojego dobra czy innych obywateli, tylko dla własnych korzyści.

No cóż. O tym wlaśnie pisalam w poście. Pozdrawiam

Politycy zarządzają pieniędzmi zabranymi ludziom część jest słusznie dla dobra ogółu ale reszta to nadużycie. Większość ludzi to chodzące zera nic nie mogą zrobić. Taki jest mój art. krótki i na tematy. Ty natomiast piszesz i piszesz... masz coś z tego?

W jakimś sensie mam. Skomentował...eś, (aś?) Pozdrawiam

asertywność czas nieokreślony Depresja Durczok dziennikarze europarlament expośe Ida kandydaci konkurs Kopacz lekarze lewica Lubawski marszałek prezydent wybory media Ogórek papierosy Platforma PO pornografia poseł posłanka prawo prezydent prezydent Lubawski kandydaci prezydent wybory PSL psychoza Putin płuca radio Rosja sejm starosta tabletki terapia Thatcher ubodzy Ukraina umowa.praca upartyjnienie wojna wybory zarobki Żakowski

Ostatnie komentarze