Co obstawia Platforma , jeśli obstawia w ogóle?

Mam problem z Michałem Kamińskim. Taki, że nie mogę się zdecydować, czy jest on ideowcem, czy technokratą. Myślę nawet, że on  sam  z ostatecznym zakwalifikowaniem swojej osoby, miałby spore  kłopoty.
   Gdy w 2005 roku wraz z Adamem Bielanem przygotowywał kampanię  wyborczą dla PiS-u  mówił: „Mogę przysiąc na kolanach że jestem patriotą”.   W imię tego patriotyzmu i ideologii zajmował się propagandą wyborczą, walczył politycznie z PO, wytrącając Donaldowi Tuskowi skutecznie przez dłuższy czas argumenty z ręki.
Potem,  kiedy z red. Morozowskim wydawał  książkę  „Koniec  Pis-u” był przebiegłym technokratą. Wydał ją najpewniej, co doskonale pasuje do definicji technokraty,  jako ekspert  posiadający specjalistyczną wiedzę, nabytą podczas przebywania z braćmi Kaczyńskimi i kolegami partyjnymi. Przekazał społeczeństwu,  co myśli o PiS.
Gdy pod koniec ubiegłego wieku wybrał się z ryngrafem Matki Boskiej do generała Augusto Pinocheta,  wdzięczny, że ten zatrzymuje światową, sowiecką ekspansję,  na pewno był patriotą.  Kiedy   poddany po powrocie powszechnej krytyce, przyznał że to był  błąd, tłumacząc, że  nie znał prawdy o dyktatorze, o jego brutalnych represjach wobec opozycji, to może ujawnił brak elementarnej wiedzy z zakresu stosunków międzynarodowych,  jednak  wykazał  się odwagą  rozsądnego, zapobiegliwego  technokraty.
Kiedy mówił , że Tusk to „zakompleksiony nastolatek”,   zapewne też był patriotą, , tak jak wtedy, gdy wiązał się z ugrupowaniem  Polska Jest Najważniejsza .
Konia z rzędem temu, kto wie, kim jest dzisiaj  Michał Kamiński , spec od wizerunku, nazywany kiedyś przez angielskie gazety ksenofobem i rasistą, wspaniały  mówca, przekonujący  prelegent, europoseł i kandydat Platformy  Obywatelskiej na Europosła w najbliższej  kadencji.
Patriotą, oddanym ideologii  liberalnej PO, czy rozsądnym technokratą, szukającym miejsca  w  niełatwym świecie współczesnych politycznych powiązań i rozgrywek.  Ciekawe jakby obstawiała Platforma Obywatelska,  gdyby obstawiała w ogóle?

 

Komentarze

a facet zazwyczaj ma http://www.almoc.pl/img.php?id=1712 proste myśli i oczekuje miłości

Ja też nie wiem, czy Kamiński jest patriotą, czy raczej technokratą. Wiem tylko, że należy do cyników, których w polityce nie brakuje. Tak samo cyniczna jest zresztą Platforma, która daje takim ludziom pierwsze miejsce na liście. W tej sytuacji mam słowa uznania dla działaczki PO z Lublina, która na znak protestu zrezygnowała z kandydowania.

Tylko przeciw czemu protestowała? Może po prostu przestraszyła się, że bez jedynki nie m szans? Ale moze nie? Pozdrawiam  

I have been brοwsinǥ online greater than three hours nowadays, but I nevcer discߋvered any inteгesting article like yourѕ. It is beautiful value sufficient for me. In my view, if all sіte owners anԁ bloggers maԀe gooɗ ϲontent matеrial as you ƿrobably did, the web might bе much more useful than ever before.
blogerzy blogosfera blogowanie blog w gazecie Boniecki Bóg cesarka na życzenie chleb choinka chłopak Ciocia Conchita Córka debata Depresja dieta Dla obcych dla siebie Dominika Wielowiejska Donald Dziecko dziennikarz dziewczyny gej Grodzka gwałt gwiazdka góry Imieniny ja kabaret Kamiński kandydat kocha lubi szanuje lekarze lewica ludzie macierzyństwo Mamusia Matka Polka matura media minister Misiu miłość Młoda mama Ona Orkiestra orzesz Ty ka mać pacjent państwo PiS piwo PO podróż podsumowanie Polityka Polska Lwów Prasa premier premiera prezes prezydent przychodnia przyrzeczenie Przystojny psychiatra Radio Radio prezes skarbówka Referendum reportaż Rosja sarna sejm seniorka seniorka kocham wnuk staroświecka sylwester syn słoneczni chłopcy słońce teatr Telewizja terapia tomograf trzep sobie TVP uczuleni Wałęsa wino więzienie wojewoda W sieci wybory wypadek zabawa zarobki zdrowie śmierć światełka święta

Ostatnie komentarze