luty 2015

Coraz bardziej przejęta informacjami jakie płyną zza wschodniej, ale także zachodniej granicy, muszę ze smutkiem przyznać, że mój post: „Nie boję się Putina” z marca 2014 roku delikatnie mówiąc mija się z prawdą.
Pomyliłam się sądząc, że jak jesteśmy w NATO, to nikt nie odważy się nas zaatakować, że jak mamy sojuszników, to mamy. Mylnie sądziłam, że skoro jesteśmy dużym krajem, to nasz głos się liczy, że skoro USA obiecuje pomoc, to dostaniemy wzmocnienie. Skoro Donald Tusk jest królem Europy, to nic o nas bez nas. Myliłam się sądząc, że Rosjanie sprzeciwią się militarnym zapędom Putina, bo wolność ponad wszystko, bo jest Internet, więc wszystko wszyscy wiedzą, bo ludzie chcą żyć w pokoju.
 

Zakładki: 
Marzena Sobala

Tygodnik eM Kielce zamieścił  w ostatnią niedzielę w swojej tygodniówce tekst z mojego bloga „Do młodych Mam II”. W ubiegłym tygodniu post „To jest moje dziecko”. Cieszę się, że koledzy z gazety uznali moje reportaże za godne przedrukowania.
Prowadzenie bloga sprawia mi  wielką przyjemność. Nigdy jednak nie ukrywałam, jak ważna jest dla mnie  jest ilość czytelników. A w  blogosferze jest wiele blogów które warte są tego,  aby poświęcić im czas. Dlatego zdobywanie kolejnych czytelników nie jest sprawą prostą.

Marzena Sobala

Ucieszyła mnie afera z Kamilem Durczokiem. Ucieszyła , bo dała nadzieję rozpoczęcia dyskusji  o stosunkach  jakie panują w mediach.  A one  decydują  o poziomie przekazu dziennikarskiego.  O tym oczywiście powinniśmy rozmawiać po publikacji Wprost, a nie o tym kto, co i  z kim.
Co się stało  właściwie? Ano, wielkie nasze wspólne przyzwolenie się stało!
Redaktor naczelny Wprost ma kryminalną przeszłość i stworzył pismo  oparte na insynuacjach, donosach , anonimowych wypowiedziach, sugestiach, oskarżeniach. I nikt nie reaguje. „Wprost” chwali się , że jest najbardziej cytowaną gazetą w Polsce. 

Marzena Sobala

Społeczno-kulturowy aspekt płci, małżeństwa par gejowskich, eutanazja, coraz większe ułatwienia dla kobiet, które decydują się na przerwanie ciąży, pornografia w sieci, której skutków nawet wybitni seksuolodzy nie ogarniają, coraz młodszy wiek inicjacji seksualnej mogą wróżyć rewolucję obyczajową, nie mniej istotną od tej rozpoczętej w USA na początku lat 60-tych.
Rewolucja to także zmiany w modzie. A właśnie mamy nową modę na budowanie wizerunku  osób publicznych jakiego spodziewa się gawiedź lub jakiego sądzą specjaliści od wizerunku, że gawiedź się spodziewa. 
Przewidział to wszystko Leszek Miller

Marzena Sobala

Moja ulubiona Janka czyli guru polskiego reportażu radiowego, red. Janina Jankowska oburzyła się na okładkę tygodnika „W sieci” na której Anna Grodzka goli sobie twarz i na artykuł, który znalazła w środku.

Otóż gazeta dowodzi, że posłanka Grodzka zamieniła się w kobietę tylko na niby, aby w ten niecodzienny sposób wejść w politykę. Po południu, w domu zakłada spodnie i żyje ze swoją koleżanką jak mężczyzna z kobietą, dowodzi gazeta.

Janka deklaruje, że nie wpisuje się do żadnego obozu politycznego, ale prosi twórców „W sieci”, których obecność na polskim medialnym rynku uważa za nieodzowną, aby pilnowali etyki dziennikarskiej i wartości.

Marzena Sobala
blogerzy blogosfera blogowanie blog w gazecie Boniecki Bóg cesarka na życzenie chleb choinka chłopak Ciocia Conchita Córka debata Depresja dieta Dla obcych dla siebie Dominika Wielowiejska Donald Dziecko dziennikarz dziewczyny gej Grodzka gwałt gwiazdka góry Imieniny ja kabaret Kamiński kandydat kocha lubi szanuje lekarze lewica ludzie macierzyństwo Mamusia Matka Polka matura media minister Misiu miłość Młoda mama Ona Orkiestra orzesz Ty ka mać pacjent państwo PiS piwo PO podróż podsumowanie Polityka Polska Lwów Prasa premier premiera prezes prezydent przychodnia przyrzeczenie Przystojny psychiatra Radio Radio prezes skarbówka Referendum reportaż Rosja sarna sejm seniorka seniorka kocham wnuk staroświecka sylwester syn słoneczni chłopcy słońce teatr Telewizja terapia tomograf trzep sobie TVP uczuleni Wałęsa wino więzienie wojewoda W sieci wybory wypadek zabawa zarobki zdrowie śmierć światełka święta

Ostatnie komentarze