Święta, święta, ciągle święta

     Najpierw był ten dzień, gdy moc truchleje i kolejne  dwa dni radosne takie, bo przecież się narodził. Nie dopuszczaliśmy myśli, że będzie musiał umrzeć, a dzień Jego śmierci określony i okoliczności bardzo opłakane.

Nic nie mogło zmącić niezakłóconej radości.
Życzeń zdrowia i jeszcze raz zdrowia, wszelkiego powodzenia było tak dużo!

Życzenia czasem pozostają jedynie frazą na papierze, wykasowanym mailem czy esemesem, albo zaraz po pierwszej gwiazdce, wypowiadanymi w rytm delikatnego odgłosu łamanego opłatka słowami, które nie mają siły  proroctwa.
Tak stało się u nas. Teraz się martwimy. Choć mamy nadzieję, że jeszcze raz się uda i że kolejny raz,  urodzi się Maleńki w Betlejem, ku radości wszystkich nas. Całego składu!
Stary rok odszedł jak przyszedł, bez wyraźnych fajerwerków, choć psina szalała ze strachu gdy petardy odpalano. Niech żyje bal!
Bawili się młodzi i starzy na prywatkach i różnych przyjęciach, albo i nie bawili się, tylko ponarzekali na TV i poszli spać.

Było tak i tak. Ale życzyliśmy sobie znowu. Żeby czuć życie trochę mocniej. I żeby nie odpuszczać, nawet jak nie wychodzi, nawet jak góra wysoka, że nie wiadomo co by na to Syzyf…
Głowa bolała, no cóż, trzeba było nie mieszać.
Podsumowanie nie wyszło, a przyrzeczenia?

Żeby pierwszorzędnie, żeby zawsze i żeby nie tylko gdy, ale nawet jak nie. I pamiętaj, wytrwale. Jak się nie da, to też! Za nic na świecie jak się nie da, to żeby też.
A niech to diabli!
Spać trzeba iść, bo trzeba wstać za wcześnie.

 

blogerzy blogosfera blogowanie blog w gazecie Boniecki Bóg cesarka na życzenie chleb choinka chłopak Ciocia Conchita Córka debata Depresja dieta Dla obcych dla siebie Dominika Wielowiejska Donald Dziecko dziennikarz dziewczyny gej Grodzka gwałt gwiazdka góry Imieniny ja kabaret Kamiński kandydat kocha lubi szanuje lekarze lewica ludzie macierzyństwo Mamusia Matka Polka matura media minister Misiu miłość Młoda mama Ona Orkiestra orzesz Ty ka mać pacjent państwo PiS piwo PO podróż podsumowanie Polityka Polska Lwów Prasa premier premiera prezes prezydent przychodnia przyrzeczenie Przystojny psychiatra Radio Radio prezes skarbówka Referendum reportaż Rosja sarna sejm seniorka seniorka kocham wnuk staroświecka sylwester syn słoneczni chłopcy słońce teatr Telewizja terapia tomograf trzep sobie TVP uczuleni Wałęsa wino więzienie wojewoda W sieci wybory wypadek zabawa zarobki zdrowie śmierć światełka święta

Ostatnie komentarze