Na razie operacji nie będzie

No niestety nie wzięłam urlopu. Zaufałam . Po raz kolejny niepotrzebnie. Tym razem służbie zdrowia. Dwa lata czekania na operacje. Wyznaczony dzień i godzina. I oddział. Będą poprawiać wzrok. Udoskonalą to i owo, żeby z życia można było wziąć trochę więcej, nie tylko ciągle mgła na horyzoncie,  że o nieokulistycznych sprawach nie wspomnę.
Całość dokumentacji, ciężko zdobywana  w ciemnym  tunelu  zszarzałej poczekalni przychodni zdrowia. Okulistycznej. Bo najpierw rejestracja. Potem przyjęcie. Potem rejestracja i skierowanie. Potem badanie. I czekasz na wynik. Potem rejestracja i… niech się mama zarejestruje w środę. Dzisiaj  nie da rady. Ale ja już od dwóch godzin… To proszę skargę napisać. Bardzo dobrze. Skargę. Może to  coś  wreszcie zmieni! My tu też już nie możemy wytrzymać.  50 pacjentów już zarejestrowałam.  Dzisiaj. Doktor nie może więcej przyjąć! To dlaczego  nie można się do was dodzwonić, ani  nijak innym sposobem dowiedzieć, tylko musiałam tu stać?  I co? I nic. A ja muszę  mieć to zaświadczenie, że nadaje się do zabiegu.  Muszę.
Szarpanie. Załatwianie. Przeniesienie.  Plute słowa i złe spojrzenia i opóźniam kolejkę.  Ale jest dokumentacja. Znów szary tunel  przychodni i ostatecznie skierowanie.
Wyznaczona godzina i miejsce. Chyba się powtarzam. Ale to ważne. Wyznaczone wszystko . I wszystko dopełnione, dotrzymane. Logistycznie dopięte. Ty rano pojedziesz. Potem ja dojadę. Dopilnuję. Wieczorem omówimy jutrzejszy dzień. Bo są sprawy najważniejsze. Ale mniej ważne też się dzieją. Dobrze jak można to połączyć.  Wszystko  zgrać i zorganizować.
Seniorka nie śpi. Czeka na rano. Ważny dzień. Podenerwowana. Przeżywa. Nie martw się. Głaszczę ja po twarzy. Wszystko dopięte.  W końcu czekałaś dwa lata.
Seniorka czeka dalej.  Czeka i czeka. No co tak czeka? Nie wie. Nie wie,  że to nie na ogólnej izbie tylko okulistycznej? Co z tego że nie pisze?
No prawda, nie jest napisane, że na okulistycznej.
To dalej  na górę . Windą. Znowu czeka. Bałagan. Boi się. Brat dopytuje. Nie wiadomo. Dużo ludzi. Nie wiadomo kiedy operacja. Zależy. Zależy kiedy lekarz przyjmie. Jakie ma  wyniki? Dobre? Ale może niedobre wyjdzie przy badaniu. Wtedy nie będzie zabiegu. No to czeka. Udaje, że spokojnie. Byleby już coś wiedzieć. Byleby lekarz był przyjemny. Byleby nie trzeba było już nigdzie  się przenosić.  Byleby było dobrze. I żeby stąd wyjść.
Oczywiście brakuje pieniędzy w służbie zdrowia i specjalistów brakuje, bo Państwo nie radzi sobie także ze skutecznym lobby lekarskim.  Ale to nawet  nie kolejki do specjalistów i na zabiegi  dołują nas najbardziej. Ale właśnie ta zła organizacja służby zdrowia  której padamy  ofiarą każdego dnia. My, gorsi pacjenci publicznych szpitali i przychodni.
P.S. Lekarze byli mili. I uważni. Na razie operacji nie będzie.

Komentarze

Okulistyka to jeszcze jeden z ostów (bo nie kwiatków) lecznictwa w Polsce. Proszę mi powiedzieć kogo stać na 3 do 5 tysięcy za prywatny zabieg zaćmy? Reszta czeka kilka lat. Bez gwarancji dożycia.

Moja kochana Ciocia o której tu często piszę, ma termin w 2019 roku. Byłyśmy u okulisty w ubiegłym roku. Ciocia ma 87 lat. Ja się pocieszam, że pewnie lekarz uznał, że tej zaćmy nie trzeba jeszcze  operowac. Pozdrwaiam, dzięki z akomentarz.  
blogerzy blogosfera blogowanie blog w gazecie Boniecki Bóg cesarka na życzenie chleb choinka chłopak Ciocia Conchita Córka debata Depresja dieta Dla obcych dla siebie Dominika Wielowiejska Donald Dziecko dziennikarz dziewczyny gej Grodzka gwałt gwiazdka góry Imieniny ja kabaret Kamiński kandydat kocha lubi szanuje lekarze lewica ludzie macierzyństwo Mamusia Matka Polka matura media minister Misiu miłość Młoda mama Ona Orkiestra orzesz Ty ka mać pacjent państwo PiS piwo PO podróż podsumowanie Polityka Polska Lwów Prasa premier premiera prezes prezydent przychodnia przyrzeczenie Przystojny psychiatra Radio Radio prezes skarbówka Referendum reportaż Rosja sarna sejm seniorka seniorka kocham wnuk staroświecka sylwester syn słoneczni chłopcy słońce teatr Telewizja terapia tomograf trzep sobie TVP uczuleni Wałęsa wino więzienie wojewoda W sieci wybory wypadek zabawa zarobki zdrowie śmierć światełka święta

Ostatnie komentarze