Na Kubie śniegu nie mają wcale

Białe kłaczki białego psa, kupowanego jako ciemny morelowy, widoczne są z daleka.

Las jest czarny, zgniły, nieprzyjazny o tej porze roku. Choć im wyżej, tym więcej liści, które zachowały jeszcze swoją rudą barwę. Ale i tak ponuro.

Nie będzie chyba śniegu na święta. Choć są też prognozy dobrze rokujące. Ale inne mówią o deszczu. A niech tam…

Spacerujemy z P. Taki niedzielny relaks. Wolno idziemy, bez pośpiechu. Trzeba wyhamować. Tydzień minął jak z bicza trzasnął. P. mówi, że trzeba się cieszyć, że to duża umiejętność, którą ona już opanowała. Cieszyć ze wszystkiego. I niczego nie przyśpieszać. To jest najważniejsze. Zaraża mnie tym myśleniem. Że dobrze jest. Tu i teraz. Co z tego, że ponuro, można tak spojrzeć, że wcale ponuro nie jest. To kwestia podejścia. Nie na darmo mądrzy mówią, żeby w sobie szukać radości, że szczęście jest w nas. Sama pisałaś: wystaw twarz do słońca, no to wystawiaj, gada P. Taka pogoda wilgotna, mżysta, też jest potrzebna. Na przykład na cerę robi dobrze. A śniegu jeszcze się doczekasz. Na Kubie nie mają wcale!  Rozkręciła się dzisiaj P. z tym gadaniem, że nijak nie mogę skupić się na obserwowaniu jak mi dobrze. Nareszcie wracamy, schodzimy w dół, coraz bardziej mokro i grząsko.

-„Orzesz Ty ka mać” słyszę głośne sykniecie. P. jedną nogą stoi w gęstym błocie po kostki. Śmiać się czy współczuć, przecież mówiła, że do lasu te pantofle to nie bardzo.
-Byleby do wiosny wytrzymać z tą cholerną pogodą, rzuca jeszcze P. wyłażąc z grzęzawiska.

Czy ona myśli, że wiosną nie ma błota?

blogerzy blogosfera blogowanie blog w gazecie Boniecki Bóg cesarka na życzenie chleb choinka chłopak Ciocia Conchita Córka debata Depresja dieta Dla obcych dla siebie Dominika Wielowiejska Donald Dziecko dziennikarz dziewczyny gej Grodzka gwałt gwiazdka góry Imieniny ja kabaret Kamiński kandydat kocha lubi szanuje lekarze lewica ludzie macierzyństwo Mamusia Matka Polka matura media minister Misiu miłość Młoda mama Ona Orkiestra orzesz Ty ka mać pacjent państwo PiS piwo PO podróż podsumowanie Polityka Polska Lwów Prasa premier premiera prezes prezydent przychodnia przyrzeczenie Przystojny psychiatra Radio Radio prezes skarbówka Referendum reportaż Rosja sarna sejm seniorka seniorka kocham wnuk staroświecka sylwester syn słoneczni chłopcy słońce teatr Telewizja terapia tomograf trzep sobie TVP uczuleni Wałęsa wino więzienie wojewoda W sieci wybory wypadek zabawa zarobki zdrowie śmierć światełka święta

Ostatnie komentarze