Co to za panstwo?

Przyklejając wczoraj znaczek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, poczułam się jak wtedy, gdy przypinałam do bluzki mały opornik. Podekscytowana.

Gdy dziewczyna z puszką częstowała mnie ciasteczkami w kształcie serduszka, które w nocy piekła z mamą, przełknęłam łzy wzruszenia.

Gdy obywatel krzyczał na dzieciaki stojące przy kościele z puszkami, zarzucając im, że na plecach kościoła zbierają na tego złodzieja, wybuchłam.

Gdy przed osiemnastą nie znalazłam informacji w mediach, o stanie konta WOŚP, posmutniałam. I tak mnie trzyma. Uznanie, gdy oglądam jak świetnie poradzili sobie wolontariusze w Kielcach ( morsy kąpały się w basenie na Rynku)

i złość na moje państwo.

Co to za państwo bowiem, które utajnia informacje o społecznej, masowej, największej na świecie, radosnej, rozśpiewanej zbiórce pieniędzy na sprzęt medyczny dla dzieci i seniorów.

Co to za państwo które nienawidzi corocznej akcji-symbolu, spajającej społeczeństwo, dającej nadzieję, uczącej pokory i wielkiej umiejętności pomagania innym.

Co to za państwo które zabrania wojskowym orkiestrom grać dla ponad 120 tysięcy wolontariuszy i milionów obywateli którzy z radością, z własnej woli, zapełniali wczoraj puszki.

Co to za państwo, które nie dostrzega Łukasza Bereziaka, chłopca- bohatera, oferującego nie swój czas,ale wielki, niemożliwy do opanowania przez najlepszych lekarzy ból fizyczny, żeby wyjść do ludzi, uśmiechać się i zbierać do puszek.

Bo jak mówi, dla niego nie ma już nadziei, ale chciałaby pomagać innym chorym.

Co to za państwo?

blogerzy blogosfera blogowanie blog w gazecie Boniecki Bóg cesarka na życzenie chleb choinka chłopak Ciocia Conchita Córka debata Depresja dieta Dla obcych dla siebie Dominika Wielowiejska Donald Dziecko dziennikarz dziewczyny gej Grodzka gwałt gwiazdka góry Imieniny ja kabaret Kamiński kandydat kocha lubi szanuje lekarze lewica ludzie macierzyństwo Mamusia Matka Polka matura media minister Misiu miłość Młoda mama Ona Orkiestra orzesz Ty ka mać pacjent państwo PiS piwo PO podróż podsumowanie Polityka Polska Lwów Prasa premier premiera prezes prezydent przychodnia przyrzeczenie Przystojny psychiatra Radio Radio prezes skarbówka Referendum reportaż Rosja sarna sejm seniorka seniorka kocham wnuk staroświecka sylwester syn słoneczni chłopcy słońce teatr Telewizja terapia tomograf trzep sobie TVP uczuleni Wałęsa wino więzienie wojewoda W sieci wybory wypadek zabawa zarobki zdrowie śmierć światełka święta

Ostatnie komentarze