Czerwiec 2015

W autobusie linii 130,  opowiada  jak to było.
O pogmatwanym życiu, to każda mogłaby opowiadać i opowiadać. Nie wiadomo dokładnie dlaczego tak się dzieje,  że kiedy biadolimy nad sobą, albo puszczamy wodze fantazji jakby to mogło być fajnie,  gdybyśmy to i tamto, lżej robi się na duszy. Jakby jakiś  ciężar, taki na przykład plecak wypełniony po brzegi łzami i troskami na chwilę odłożyć za siebie.  Koleżanka wzdycha i nachyla się bliżej.
 

Marzena Sobala

Conchita jest obrzydliwa. Nie jest inna. Bo inność to fakt którego nie ośmielałabym się oceniać. Conchita Wurst  jest wykreowana.
Nie urodziła się chłopcem  który dusił się w nieswoim ciele, który każdą jego cząstką, każdą  komórką czuł, że oto Stwórca kimkolwiek by był,  Bogiem na tronie, czy wszechrządzącą naturą , zakpił sobie z niego. Zakpił lub przeoczył.
Nie przeszedł  przez piekło przez które przeszedł  bohater mojego dawnego reportażu.  Nie rozpoznawał  u siebie  objawów depresji,  jak mój bohater. Nie miał myśli samobójczych, nie krył się  przed światem ze swoją innością, odmiennością, wynaturzeniem z którym tacy „trafieni” ani  sami, ani nawet przy pomocy rodziny nie mogą sobie poradzić.
Conchita jest wymysłem swoich ambicji. 

Marzena Sobala

W ostatnią sobotę Rada Nadzorcza rekomendowała Jarosława Kusto na prezesa publicznego Radia Kielce na kolejne cztery lata. Decyzję teraz musi zatwierdzić  KRRiTV.
Tymczasem dzisiaj dowiadujemy się, że Urząd Kontroli Skarbowej (Gazeta Wyborcza 03.06.2015 r.)  oskarżył prezesa Radia Kielce Jarosława Kusto o przestępstwo skarbowe, a sąd pierwszej instancji uznał go za winnego!
Prezes Kusto zapewnia, że tamto przestępstwo działo się 5 lat temu i nie ma żadnego, ale to żadnego związku  z bieżącym funkcjonowaniem prezesa w radiu!
No ale wolne żarty!

Marzena Sobala
blogerzy blogosfera blogowanie blog w gazecie Boniecki Bóg cesarka na życzenie chleb choinka chłopak Ciocia Conchita Córka debata Depresja dieta Dla obcych dla siebie Dominika Wielowiejska Donald Dziecko dziennikarz dziewczyny gej Grodzka gwałt gwiazdka góry Imieniny ja kabaret Kamiński kandydat kocha lubi szanuje lekarze lewica ludzie macierzyństwo Mamusia Matka Polka matura media minister Misiu miłość Młoda mama Ona Orkiestra orzesz Ty ka mać pacjent państwo PiS piwo PO podróż podsumowanie Polityka Polska Lwów Prasa premier premiera prezes prezydent przychodnia przyrzeczenie Przystojny psychiatra Radio Radio prezes skarbówka Referendum reportaż Rosja sarna sejm seniorka seniorka kocham wnuk staroświecka sylwester syn słoneczni chłopcy słońce teatr Telewizja terapia tomograf trzep sobie TVP uczuleni Wałęsa wino więzienie wojewoda W sieci wybory wypadek zabawa zarobki zdrowie śmierć światełka święta

Ostatnie komentarze